Apple çalışanı iPhonea format attı cezayı yedi

0

Apple mağazasına bozulan telefonu için giden ve bilgisi dışında telefonuna format atılan vatandaşı mahkeme haklı buldu, Appleı cezaya çarptırdı.

Appleın “dahi” olarak adlandırdığı mağaza çalışanları, ismiyle müşterilere güven veriyor. Öyle ki sorunlarınızın Apple tarafından sihirli biçimde düzelmesini bekleyebiliyorsunuz. 

 
Ancak görünen o ki işler bu kez pek yolunda gitmedi. 68 yaşındaki Deric White, telefonunu geçtiğimiz günlerde Londradaki bir Apple mağazasına götürdü ve onu bir “Genius Bar” görevlisine teslim etti. Asıl şok ise White telefonunu geri aldığında yaşandı.
 
Whiteın tüm fotoğrafları ve videoları silinmişti. Apple destek yetkilisi, telefondaki dosyaların silineceğini müşterisine söylemeyi unutmuştu. Whiteın silinen dosyaları arasında balayı fotoğrafları ve fazlası vardı. Bunun üzerine White, Appledan tazminat istedi ve bu isteği karşılanmayınca dava açtı. 
 
Mahkeme, Appleın Whitea 1.200 pound (5250 TL) tazminat bedeli ödemesine ve 800 euroluk masraf bedelinin Apple tarafından karşılanmasına hükmetti.
 
Share.

Leave A Reply