Başarı örnekleri: yapanlar nasıl yaptı?-1

0

BAŞARI ÖRNEKLERİ: YAPANLAR NASIL YAPTI?

“İnsan gittiği yolda izler bulmalı,
kendisi de geçerken izler bırakmalı”
Kazım Taşkent

Her başarılı kişinin geçmişinde, başarı öyküsünden ilham aldığı, bir başka başarılı insan vardır. Hayran olduğumuz bir kişinin varlığı bize ilham, tutku ve enerji verir. Bizim şartlarımızdan gelerek, bizim ulaşmak istediğimiz noktaya gelmiş kişiler, bize “olabilirlik modeli” olurlar.

Yabancı dil öğrenmeye başlarken doğru bir strateji izlemek çok önemlidir. Sonuç aldıran stratejilerin ne olduğunu öğrenmenin yolu da, istenilen sonuçları almış kişilere “nasıl başardıklarını” sormaktır.

Böylece Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek kalmadan, başkalarının uzun zaman, çaba ve enerji harcayarak elde ettiği deneyimlerden yararlanma imkanı doğmaktadır. Özellikle de en iyilerin stratejilerinin neler olduğunu bilmek daha büyük bir avantaj kazandırmaktadır.

Sizin başarıyla yabancı dil öğrenebilmiş kişilere, tek tek giderek, bunu nasıl yapıklarını soramayacağınızı biliyorum. Bu nedenle, bunu ben sizin yerinize sizin için yaptım!

Mesleki başarıları ile dikkat çeken ve yabancı dil bilen kişilere giderek “yabancı dil öğrenmeyi nasıl başardıklarını” ve “yabancı dil öğrenmek isteyenlere tavsiyelerinin neler olduğunu” sordum. Bu kısımda onların verdikleri bilgi, teknik ve taktikleri bulacaksınız.

Share.

Leave A Reply