En güçlü dördüncü iş kadını!

0

Dünyanın önde gelen iş dünyası yayınlarından olan Fortune Dergisi, "EMEA Bölgesinin En Güçlü 25 İş Kadını" listesini açıkladı.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Fortune Dergisi tarafından hazırlanan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgelerini kapsayan “En Güçlü İş Kadınları” listesinde dördüncü sırada yer aldı.

Güler Sabancının, dördüncü sıradan girdiği listenin ilk sırasında Banco Santanderın Yönetim Kurulu Başkanı Ana Botin bulunuyor. Listede ayrıca, Imperial Tobacco Üst Yöneticisi Alison Cooper, SEB Group Başkanı Annika Falkengren ve Walgreens Boots Alliance Üst Yöneticisi Ornella Barra da ilk beşte yer alan isimler oldu.

Güler Sabancıya ilişkin Fortune Dergisinde yer alan değerlendirmede, şunlar kaydedildi:

“13 milyar dolarlık yıllık geliriyle bir finans ve sanayi devi olan Sabancı Holding, Avro Bölgesinin zayıflaması ve Orta Doğuda yaşanan krizlerden dolayı zorlu bir yılı geride bıraktı. Ancak Güler Sabancının bölge coğrafyası üzerindeki gücü tartışılmaz. Siemens Supervisory Board üyeliğinin yanı sıra bu yılın başından beri B20 Ticaret Görev Gücünün eş başkanlığını da yürütüyor. Güler Sabancı, Türkiyede kadının iş dünyasında güçlenmesinin kararlı bir sözcüsü.

Sabancı tarafından kurulan ve Mütevelli Heyeti Başkanlığı yürüttüğü Sabancı Üniversitesi, bu yıl aile içi şiddetin beyaz yakalı kadın çalışanlar üzerindeki etkisini ortaya koyan raporuyla gündemdeydi. Bu araştırma, Türkiyede bu konu üzerinde yapılan ilk çalışma oldu.”

Share.

Leave A Reply