İnternette yabancı dil eğitimi

0

İNTERNETTE YABANCI DİL EĞİTİMİ

Zaman bulamadığı için dersaneye gidip yabancı dil öğrenemeyen yetişkinlere ‘‘internetle dil eğitimi’’ veriliyor. English Fastın kurucusu Nazif Ülgen, ‘‘evde ve 24 saat hizmet’’ prensibiyle yeni bir paket sunuyor.

YETİŞKİNLERİN yabancı dil öğreniminin korkulu rüya olduğunu düşünen English Fastın kurucusu Nazif Ülgen, zaman ve mekanını değiştirmek istemeyen büyüklere yönelik İngilizce eğitimi için yeni bir alternatif getirdi. Ülgen, bilgisayarla İngilizce öğretimi için yeni bir paket hazırladı.

Ülgen, ‘‘Yetişkinler herşeyi kolay öğreniyor. Ama yabancı dil öğrenimi yetişkinin korkulu rüyası. Zamansızlık, maddi problem, iş sorunları, yorgunluk bütün bunlar biraraya geldiğinde, yetişkin dil kursuna başlıyor, birkaç ay sonra bırakıyor. Bununla da demoralizasyon başlıyor. Dil öğrenme hevesi ortadan kalkıyor. Biz de bu nedenle yeni bir sistem uyguluyoruz’’ dedi.

Internetle yabancı dil eğitimini eve taşıdıklarını belirten Ülgen, ‘‘İnternet mutafağa kadar girmeye başladı. Sınıftaki aktif öğretmen eve geliyor. İnternetin başına geçince öğretmenle komünikasyon kuruluyor. Öğretmen internetle soruyu soruyor. Öğrenci e-mail ile cevap veriyor’’ dedi.

Ülgen, haftada bir gün birer saat dersaneye öğrencilerin çağrılacağını, danışman öğretmenin öğrenciye yol göstererek, pratik yapacağını söyledi. Merkezde 24 saat boyunca bekleyen öğretmenin e-mail gönderen her öğrencinin sorularını yanıtlayacağını da açıklayan Ülgen, şunları söyledi.

‘‘Öğretmenlerimiz 24 saat nöbetleşe bekleyecek. Öğrenci gece saat 3te uyanıp, bilgisayarının başına geçerse öğretmeni bulacak. Biz öğrencileri dersaneye kayıt yaptıracağız. Sınavları dersanede gerçekleştireceğiz. Şubesiz bankacılık, sanal eğitim gibi bilgisayarda İngilizce de aynı şekilde olacak. Bilgisayarı olmayanlara bilgisayar vereceğiz. 24 ay eğitim hizmetiyle ayda 69 milyonla 18 ay ödeyen yetişkinlere evde İngilizce öğretim sistemini sunacağız’’

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

Share.

Leave A Reply