iPhone 6s Türkiyede Satışa Çıktı, İşte Fiyatı

0

Teknoloji devi Appleın Eylül ayının ilk haftası tanıtılan son akıllı telefonu Iphone 6S 22 Ekimi 23 Ekime bağlayan gece saat 24.00da reyonlarda yerini aldı.

Bir teknoloji mağazasının Bursa, İstanbul ve Ankaradaki merkezi şubelerinde satışa sunulan Iphone 6S gece saatlerine ve yağışa rağmen yoğun ilgi gördü. Mağazanın Bursa şubelerinde stoktaki Iphone 6Sler bir saat içinde tükendi.

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Iphone, 16 GB kapasiteli 6S modelini 3099 TLden, 16 GB kapasiteli 6S Plus ise 3499 TLden satışa sunuldu.

 

 

EN PAHALISI TÜRKİYEDE 

Türkiye’de ise 16GB’lık iPhone 6S’in fiyatı 3099 TL. Dolar cinsinden fiyatı ise 1083 dolara tekabül ediyor. Bu kura göre Appleın bulunduğu ülkelerde dünyanın en pahalı iPhone 6S’i Türkiye’de bulunuyor.

 
iPHONE 6SİN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ: 3D TOUCH

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus beklendiği gibi lansmanın sonunda ortaya çıktı. 4 farklı renkle kullanıcılara sunulacak olan yeni iPhonelara 3D Touch (3 boyutlu dokunuş) isminde de yeni bir özellik geldi.

 

Bu özellik, sıkça yaptığınız eylemler için kısayol oluşturuyor ve ilk dokunuşla birlikte önizleme ve dokunmaya devam ettiğinizde sizi içeriğe yönlendiriyor. Aslında 3D Touch çoklu dokunmatik özelliğinin ileri bir boyutu.

 

 

 

Force Touch olarak da adlandırılan bu teknoloji ile siz ekrana uyguladığınız baskı düzeyinde ekranı kontrol edebiliyorsunuz.

Örneğin arkadaşınız size mesaj içerisinde bir link gönderdi. Bu linki açmak yerine önizlemesini görmek istiyorsanız ekrana daha fazla baskı uyguluyor, yani sert dokunuyorsunuz. Apple bu teknolojiye Peek adını vermiş.

İŞLEMCİ VE KAMERA

A9X işlemci kullanan iPad Prodan farklı olarak A9 işlemciden güç alan iPhone 6S, iPhone 6ya göre işlemci testlerinde yüzde 70 oranında daha hızlı olduğu görülmüş. TouchID sensörü iki kat daha hızlı çalışan iPhone 6Ste 12 megapiksel iSight dahili kamera bulunuyor.

 

4K video çekimi de yapabilen iPhone 6S daha iyi odaklama yapabildiği gibi ışığı da daha iyi yansıtıyor. Ön yüzünde 5 MP FaceTime HD kamera bulunan iPhone 6Sin flaşı da iPhone 6lara göre daha iyi…

Live Photos (Canlı Fotoğraflar) ismi verilen yeni özellik ile de 3D Touch özelliğini kullanarak fotoğrafı hareket ettirebiliyorsunuz. Siz yine normal fotoğraf çekiyorsunuz; iPhoneun kamerası ise fotoğrafı çektiğiniz anın öncesi ve sonrasının görüntüsünü alıyor. Facebook gibi üçüncü parti uygulamalar da Live Photos özelliğini destekliyor.

 

 

 

 

Share.

Leave A Reply