iPhone kullanıcılarına müjde

0

Appleın önümüzdeki aylarda yayınlayacağı yeni işletim sistemi iOS 9un iPhone 4s ve iPad mini gibi eski model akıllı cihazlarda da kullanılabileceği iddia ediliyor.

Haziran ayında düzenlenecek WWDCde (Worldwide Developers Conference) yeni işletim sistemi iOS 9u tanıtması beklenen Apple, eski model iPhone ve iPad kullanıcılarını memnun edecek bir açıklama yapabilir.

İOSun yeni sürümlerini eski model akıllı cihazlardaki kullanımını kısıtlayan Apple bu politikasını değiştirebilir. 9to5mac.comun şirkete yakın kaynaklara dayandırılan haberine göre, yeni işletim sistemi alışılmışın aksine iPhone 4s ve iPad mini gibi modelleri de destekleyecek.

Aynı habere göre, Apple çalışanları yeni işletim sistemini eski cihazlara optimize edebilmek için son birkaç aydır yoğun bir mesai harcıyor.

“ESKİ MODELLERDE YAVAŞLAMAYA SEBEP OLABİLİR”

Kuşkusuz Appleın yeni işletim sistemleri yeni telefonlarda daha randımanlı çalışıyor. iOS 9 ile çalışan iPhone 4sin akıllı cihazın yavaşlamasına sebep olabileceği iddia ediliyor.

Appleın bu planının eski telefonlarda sorunsuz çalışmasının iPhone satışlarına olumsuz etki edeceği de dile getirilen iddialar arasında.

Share.

Leave A Reply