Eğitimin amacı:

Eğitim programının ana amacı katılanların iş hayatında anlaşılır ve hedefe yönelik yazılı metinler oluşturarak iletişim kurdukları insanlarla sürtüşmesiz bir iş yaşamı sürdürmelerini ve istenen iş sonuçlarına ulaşmalarını temin etmek için yol gösterici olmaktır.

Eğitimden elde edilecek yararlar:

İş hayatında iletişimin önemli bir bölümü yazı yolu ile olmaktadır. Verdiğimiz mesajın iyi anlaşılması, istediğimizin karşımızdakiler tarafından tam olarak anlaşılması bizim hedefimize varmamızı kolaylaştıracaktır. Şirket içi iletişim gelişecek, şirketin dış kurumlarla yaptığı yazışmalarda kimliği daha iyi yansıtılacaktır.
 

Eğitim içeriği:

 • Türkçe yazım kuralları ( özet)

 • Olmazsa olmazlar

 • Ne istiyorum? Nasıl yazıyorum?

 • Üstünde durulacak yazı türleri: Bir talepte bulunmak, teşekkür etmek, özür dilemek, açıklamada bulunmak, gecikme bildirmek,şikayet etmek

 • Uygulama iş hayatından seçilmiş örneklerle yazılı anlatım

 • Değerlendirme

 • Örnek yazılar

Eğitim yöntemi:

Kişilerin iş hayatında karşılaştığı güçlükler ve bu konu hakkındaki beklentileri tespit edildikten sonra seçilmiş örnek olaylar üzerinde bildiriler, e maille, ve yazılar kişi ve gruplar tarafından yazılacak daha sonra bunlar birlikte mükemmel hale getirilecektir. Eğitimde yazım kuralları örnekler üzerinde işlenecektir.

Genellikle uygulamalar yapılacak ve kişilerin pratik ve doğru yazmaları ve yazıyı alanın yazılanı anlaması ve talebin yerine getirilmesi üzerinde durulacaktır. 

Katılımcılar:

Kurum içi ve kurum dışı yazışmalar yapan tüm çalışanlar 

Eğitim Bilgileri :

 1. Eğitimler
  Eğitimlerimiz düzenli olarak açılmaktadır. (12 kişi ile sınırlıdır)

 2. Eğitim Fiyatı İçerisine
  Öğle yemeği, eğitim dokümanları, ikramlar, katılım sertifikası dahildir.

 3. Eğitim Rezervasyonu
  Aşağıdaki form ile ön kaydınız yapılmış olur. Formu doldurduktan sonra ön kaydınız yapılıp yapılmadığına dair bir e-mail gönderilir. Bu e-mail ile birlikte kesin kayıt formu ve ödeme bilgileri tarafınıza iletilir. Ödeme yapılmadan kesin kaydınız yapılmaz.

basvuruformu

Eğitime Başvuru Formu

  Adınız (gerekli)

  Epostanız (gerekli)

  Telefon No (gerekli)

  Eğitim Adı

  İletiniz