İş ingilizcesini geliştirmek için 5 küçük ipucu!

0

İngilizce öğrenmek hem sosyal hem de iş hayatında artık zorunluluk haline geldi. Peki iş hayatında iş ingilizcesini geliştirmek için neler yapmalı? İşte iş yaşamınızda ingilizcenizi geliştirmek için 5 farklı yöntem…
 
İş İngilizcesi Nasıl Gelişir?

Duyabileceğiniz bir sesle kendi kendinize konuşun

Her zaman bu dili pratik yapabileceğiniz birisi yakınınızda olmayabilir. Bir başkasıyla konuştuğunuzu hayal ederek kendi başınıza konuşup cevaplamalısınız. Politika, felsefe gibi önemli konulardan başlayarak dişinizi firçalamaya kadar her türlü konuda fikir yürütün ve kendi kendinize konuşun. Söylediginiz şeye inanmak zorunda değilsiniz, ama bir lisan öğrenirken en iyi şey devamlı pratik yapmaktır. Sizi ancak pratik yapmak İngilizce konuşmada yeterli hale getirecektir.

Televizyonda İngilizce iş kanallarını seyredin

CNN, BBC, vs. gibi pek çok kanal iş dünyasından sürekli haberler veriyor. İngilizce olan kanallarda iş konularını takip ederek hem kelime hazinenizi geliştirebilir, hem de konuşma kalıpları ve terminolojisine alışabilirsiniz.

Yatmadan önce İngilizce bir kitap okuyun

Uyumadan önce 15 dakika yabancı bir dilde kitap okuma, öğrenme sürecinizde inanılmaz bir tesir yapar. Bu, hafızanızı ve beyninizi güçlendirecek ve size başarı kazandıracaktır. Belki yakın bir tarihte İngilizce rüya göreceksiniz!

İngilizce düşünmeye alışın

Değişik iş durumlarında söylenmesi gereken kalıpları iyi ezberleyin, öğrenin. Bazı durumlarda çok alışıldık cümleler vardır ki, bunları söylemeniz size artı puan kazandırır. Bazen yeni bir dil öğrenmekte olan kişi, o dilde düşünmeye başlar. Her gün sadece 5 dakika öğrendiginiz dilde düşünmeye zorlayın kendinizi. Hatta bu düşünce seanslarını her gün biraz daha uzatın. Ne düşünmeniz gerektigini bir kenara atın. Aklınıza ne geliyorsa, hiç sorun değil, hatırladığınız şiir bile olsa! Her gün bu şekilde düşünmeye alışırsanız çok geçmeden yeni oğrendiğiniz dilin size zor gelmediğini göreceksiniz.

Kaynak: http://www.mahmure.com

Share.

Leave A Reply