İşte vergi yüzsüzleri

0

Gelirler İdaresi, vergi borcu bir milyon TL üzerinde olanları açıkladı. İlk sıralar İmar Bankası bağlantılı. Dövmeci Kenan Egin yine listeye girdi.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı 30 Haziran 2015 tarihi itibariyle ödenmemiş 1 milyon liranın üzerinde vergi borcu bulunanları açıkladı. Geçen yıl devlete 14 bin 247 kişi ve kuruluşun 1 milyon liranın üzerinde borcu vardı. Sayı bu yıl 17 bin 148 oldu. İlk sırada yine İmarbank yöneticileri ve şubeleri yer aldı.

İmarbank eski genel müdürü Hilmi Başaran listede yine ilk sırada olurken, borç miktarı 874.5 milyon lira olarak gösterildi. İmarbank Offshore Limited şirketi 708.5 milyon lira vergi borcu ile ikinci, yine İmar Bankası’ndan Mustafa Akar 660.9 milyon lira ile üçüncü, Yeşim Öztürk 660.9 milyon lira ile dördüncü, Bahattin Uzan da yine 660.9 milyon liralık vergi borcu ile beşinci oldu. Vergi yüzsüzleri ilk 100 içinde İmar Bankası’nın Ankara, İzmir, Antalya, Bakırköy, Adana gibi şubelerinin yanısıra İmar Bankası, iflas halindeki İmar Bankası da geçmiş yıllarda olduğu gibi ilk 100 içindeki yerlerini korudu.

DÖVMECİ KENAN EGİN YİNE LİSTEDE

Dövme ve piercing yapan Beyoğlu Vergi Dairesi mükellefi Kenan Egin bu yıl da listede yerini aldı. Eginin listedeki sırası 94.

Beyoğlu Vergi Dairesi’ne bağlı olan Egin’in borcu 93 milyon 134 bin lira olarak açıklandı. Egin geçen yıl listede 82’nci sırada yer almıştı. Egin’in, faaliyet alanı “Başka Yerde Sınıflandırılamamış Diğer Hizmet Faaliyetleri (Dövme ve piercing hizmetleri)” olarak gösterildi. Egin’in geçen yıl borcu 88.4 milyon liraydı.

 

Share.

Leave A Reply