İtalyan firmalardan Bursaya yoğun ilgi

0

Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının (BTSO) Makine ve Metal İşleme Teknolojileri Fuarı (EMO) için Milanoya taşıdığı iş adamları, İtalyan firmaları tarafından yakın markaja alındı.

BTSOnun özel organizasyonu ile Yenişehir Havaalanından 140 kişilik özel uçakla Milanoya giden Bursa iş dünyası temsilcileri, İtalyan firmalarla ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Dünyanın önde gelen tasarım ve endüstri merkezleri arasında yer alan Milanoda Principe Di Savoia Otelinde yapılan görüşmelere 43 firmayı temsilen 50yi aşkın İtalyan iş adamı ile 100ün üzerinde Bursalı firma temsilcisi katıldı. İki ülkenin işadamları, yeni pazarların yolunu açmak ve işlerini büyütmek amacıyla masaya oturdu. Toplantıya katılan işadamları görüşmelerden olumlu sonuçlar elde ettiklerini ifade etti.
 
Kaymaz Makine firması ortaklarından İsmail Kaymaz, Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerinden makine ithalatı yaptıklarını belirterek, “BTSOnun organizasyonuyla İtalyan firmalarıyla görüşme fırsatı bulduk. Görüşmeler faydalı geçti. Ülkemiz adına BTSOnun yaptığı hizmetlerden gurur duyuyorum. Bu organizasyonların sürmesini bekliyoruz” dedi.
 
Elektroteks Firması Üretim Müdürü Murat Özen de, İtalyan firmalarıyla yaptıkları görüşmelerden memnun ayrıldıklarını ifade ederek, “Fuar ziyaretleri ile birlikte ikili iş görüşmelerimizde de makine sektörümüzün çok iyi bir noktada olduğunu gördük. Oldukça güzel bir organizasyon oldu. Bu nedenle BTSOya teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 
“YENİ İŞ BİRLİKLERİNİN TEMELLERİ ATILDI”
 
BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, 5-10 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen EMO Fuarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bursalı firmaların fuar boyunca sektörlerindeki yenilikleri yakından gördüğünü belirten Topuk, BTSOnun organizasyonuyla gerçekleştirilen ikili iş görüşmelerinde de yeni iş birliklerinintemelinin atıldığını ifade etti. İtalyan firmalarının Bursa iş dünyası temsilcilerine büyük ilgi gösterdiğine dikkat çeken Remzi Topuk, “Üyelerimiz Odamızın Küresel Fuar Acentesi Projesi ile yeni iş bağlantılarının yollarını arıyor. Ülkemizin kalkınma hedeflerine liderlik eden Bursamızın yıldızı her geçen gün daha da parlıyor” dedi.
 
BTSO Meclis Üyesi ve EMO Milano Heyet Başkanı Faik Çelik, 15 yıllık meclis üyeliğinin özellikle son 2 yılının oldukça farklı ve verimli geçtiğini söyledi.
 
BTSO Meclis Üyesi ve 26. Komite Başkanı Hüseyin Durmaz da makine imalat sanayinin dünyada 4 trilyon dolarlık bir hacme ulaştığını, Türkiyenin ise bu pazardan 15 milyar dolarlık pay aldığını belirtti.
 
BTSO Meclis Üyesi ve EMO Milano Fuarı Heyet Başkan Yardımcısı Haluk Sami Topbaş, fuara Bursa iş dünyasının yoğun bir katıldığını ifade etti.
Share.

Leave A Reply