Ne Samsung ne iPhone! Tüm dünyada kapış kapış o satılıyor

0

Nokianın efsane telefonu 8210un bazı kullanıcılar arasında hala oldukça popüler olduğu ortaya çıktı.

Eski telefonlara ilgi yeniden canlandı. Sebebi ise oldukça ilginç. İngilterede uyuşturucu satıcılarının polise yakalanmamak adına yeni nesil telefonları kullanmak yerine Nokianın eski telefonlarını tercih ettiği ortaya çıkmış ve en popüler modelin de Nokia 8210 olduğu kaydedilmişti.
 
Bugün gelinen noktada ise olayın sadece İngiltereyle sınırlı olmadığı ve Kanada başta olmak üzere birçok ülkede uyuşturucu satıcılarının aynı yolda hareket ettiği dikkat çekiyor. 1999 yılında üretilen ve o günlerin gözdesi olan Nokia 8210da GPS bulunmuyor. GPSin bulunmuyor olması da güvenlik güçlerinin telefon sahiplerinin bulunduğu konumu yakalayaması anlamına geliyor.
 
WiFi ve Bluetooth gibi artık her telefonda yer alan teknolojileri de bünyesinde barındırmayan Nokia 8210la ilgili konuşan bir telefon satıcısı, ikinci elde Nokia 8210un kapış kapış sattığını ve son günlerde cihazın popülerleşmesine anlam veremediğini belirtti.
 
Uzun uzadıya özellikleri yok; ancak 150 saatlik bir batarya ömrü var ki bugünün telefonları dahi bunu başaramıyor. Kızılötesi teknolojisini kullanan telefonda kişi rehberi ve dosya içerikleri yavaş da olsa diğer cihazlara transfer edilebiliyor. 1999da ilk üretimine başlanan telefon dönemin en klas telefonları arasında gösteriliyordu.

Share.

Leave A Reply