Pepsi ve Coca Cola Chobani için yarışıyor

0

PepsiCO ve Coca Colanın, Türk kökenli girişimcinin kurduğu Chobani isimli yoğurt markası ile yatırım için görüştüğü iddia edildi.

Dünya devleri, Türk kökenli girişimci Hamdi Ulukayanın ABDnin en büyük yoğurt markasına dönüştürdüğü Chobaniyi radarına aldı.

Reuters haber ajansının konuya yakın kaynaklara dayandırarak verdiği habere göre, içecek devleri PepsiCo ve Coca Cola, Chobaniye yatırım için görüşüyor.

Haberde her iki şirketin de kendi ellerindeki içeceklerin yanı sıra, ürün gamlarını genişletmek amacıyla Chobaniye yatırım yapmak istediği ifade edildi.

Chobaninin özel girişim sermayesi TPG Capital LPnin de sahibi olduğu warrantlar dahil yüzde 10 ile yüzde 20 arasında azınlık hissesini satmaya hazırlandığı ifade edildi.

Chobaninin tedarik zinciri, dağıtımı ağı ve üretim tabanıyla, coğrafi yayılımını dağıtmak için stratejik ortaklar aradığı da ifade edildi.

Anlaşma görüşmeleri devam ettiği için isim vermek istemeyen kaynaklar, Pepsi ya da Coca-Cola ile anlaşmanın kesin olmadığını da söyledi.

Kaynaklar, Chobani ile görüşen başka şirketlerin de olduğunu belirtti.

Konu hakkında görüş almak isteyen Reuters, ne Chobani, ne TPG ne de Coca Colanın sorularına yanıt vermediğini belirtti.

Pepsiye ulaşılamadığı da ifade edildi.

 

Share.

Leave A Reply