Sözleşmeli ve geçici personele kadro umudu

0

Memur-Sen, kamudaki geçici ve sözleşmeli personelin hazırlanan yeni teklifin kabul edilmesi durumunda sözleşmeli personele kadro verileceğini bildirdi.

Memur-Sen, daha önce birçok kez kadro verilen kamudaki geçici ve sözleşmeli personelin toplu sözleşme masasına taşınan teklifle yeniden umutlandığını ve teklif kabul edilirse on binlerce geçici ve sözleşmeli personele kadro verileceğini bildirdi.

Memur-Senden yapılan açıklamada, “Daha önce birçok kez kadro verilen kamudaki geçici ve sözleşmeli personel, toplu sözleşme masasına taşınan teklifle yeniden umutlandı. Teklif kabul edilirse, on binlerce geçici ve sözleşmeli personele kadro verilecek. Toplu sözleşmede dananın kuyruğu ünümüzdeki hafta kopacak. Memurlar adına masada bulunan yetkili konfederasyon Memur-Senin toplu sözleşme tekliflerinin değerlendirildiği komisyon çalışmaları sona erdi. Kamuda çalışan on binlerce geçici ve sözleşmeli personelin gözü, kendileriyle ilgili teklifin görüşüleceği toplu sözleşme masasında” denildi.

Kamuda geçici istihdam şekillerine itiraz eden Memur-Senin kamuda çalışan geçici ve sözleşmeli personele kadro konusunu masaya taşıdığının ifade edildiği açıklamada, Devlet Memurları Kanununun 4/B ve 4/C maddeleri kapsamında çalışan personelin kadroya alınmasını isteyen Memur-Senin teklifinin kamudaki geçici ve sözleşmeli personeli kapsadığı bildirildi. 4/B ve 4/C başta olmak üzere tüm geçici ve sözleşmeli personele kadro verilmesini için teklif sunduklarını belirten Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti ve Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, sundukları teklifi, kamu kurumlarının kuruluş kanunlarına göre istihdam edilen personel, KİTlerde çalışan sözleşmeli personel ve işçi statüsünde çalışan yüksel öğrenimli personele kadro verilmesini kapsadığını ifade etti.

Açıklamada teklife göre kamuda istihdam edilen geçici personele kadro verilmesi ile ilgili işlem neticeleninceye kadar memurlarla ilgili zamdan yararlanmalarının istendiği belirtilerek, “Memur-Sen, kadrolarını alıncaya kadar kamudaki geçici personelin memurlar için teklif edilen 2016 yılı için yüzde 8+8 oranında maaş artışı ve 150 TL seyyanen zam ile 2017 yılı için yüzde 7+7 oranında maaş artışı ve 100 TL seyyanen zamdan da yararlanmalarını isteniyor” denildi.

Share.

Leave A Reply