Volkwagen skandalı büyüyor

0

Volkswagende ortaya çıkan egzoz gazı skandalı kurum içerisinde giderek büyüyor.

Alman otomobil devi Volkswagende ortaya çıkan egzoz gazı skandalı kurum içerisinde giderek büyüyor. VW içerisinde skandaldan dar bir yönetici kadrosunun haberdar olduğu yönündeki haberlerin ise iddia olduğu öne sürüldü. Spiegel Online, kurum içi denetimler ve hukukçulara dayandırdığı haberinde, skandaldan bugüne kadar iddia edildiği gibi dar bir yönetici grubunun değil, 30a yakın üst düzey yöneticinin haberdar olduğunu yazdı.
  
Skandaldan haberdar olan yöneticilerin tamamının görevden uzaklaştırılmalarının beklendiğini kaydeden dergi, soruşturmanın derinleştirilmesiyle bu sayının artmasının beklendiğine de vurgu yaptı.

 

SİEMENS SKANDALI BENZETMESİ

Volkswagen skandalının Siemenste ortaya çıkan rüşvet skandalı gibi geliştiğine dikkat çeken Spiegel Online, “Siemensde de başlangıçta dar bir yönetici kadrosunun skandala karıştığından bahsediliyordu. Soruşturmalar neticesinde çok sayıda yönetici görevden ayrılmak zorunda kaldı” diye yazdı.

 


 

SKODA CEOSU DA AYRILACAK İDDİASI

Volkswagenin Kuzey Amerika yöneticisi olması beklenen Skoda Ceosu Winfried Vahlandın da VWden ayrılacağı belirtiliyor. Auto Bild ve Handelsblatt, Wahlandın VWden ayrılacağını öne sürdü.
  
58 yaşındaki Wahland, 25 yıldan bu tarafa VW bünyesinde görev yapıyor. Winfried Vahlandın ismi, istifa eden VW CEOsu Martin Winterkornun yerine geçecek isimler arasında gösteriliyordu.

 

  
Bu arada, skandalı aydınlatarak VWyi düzlüğe çıkarması için göreve getirilen Matthias Müllerin, üst düzey yöneticilerle Perşembe günü Dresdende biraraya geleceği ve soruşturmada gelinen nokta ile alınacak önlemler konusunu görüşeceği öğrenildi.
  
Firma 2016 yılında piyasaya çıkaracağı modelleri ise erteledi.

 

Share.

Leave A Reply