Whatsappa 3D Touch desteği geldi

0

Akıllı telefonların popüler uygulaması Whatsapp, dün akşam saatlerinde güncellendi.

Yeni güncelleme ile birlikte iPhone 6Slerin en önemli özelliği olarak gösterilen 3D Touch fonksiyonu Whatsappa da eklenmiş oldu.

WhatsApp, iOS platformundaki uygulamasını güncelleyerek Appleın iPhone 6S ile birlikte tanıttığı 3D Touch desteğini ekledi.

WHATSAPPA 3D TOUCH ÖZELLİĞİ

3D Touch, yeni nesil MacBooklarda ve iPhone 6Slerde bulunan bir özellik. Telefonu bastırma şiddetine duyarlı hale getiren 3D Touch ile artık Whatsapp üzerinde sohbetlerde aldığınız ve gönderdiğiniz fotoğrafları videoları ve linkleri hızlı şekilde paylaşabileceksiniz.

NEDİR 3D TOUCH?

Apple 3D Touchı “peek” ve “pop” olarak ikiye ayırıyor. Peek, dokunduğunuz öğeyle ilgili bir ön-izleme penceresi açarken Pop, bu içeriği gerçekten açmanıza olanak tanıyor. Amaç, arayüz içerisinde daha hızlı ve kolay dolaşmanız.

 

 

Örneğin Facebook uygulamasının simgesine kuvvetli basarak direk olarak durum güncellemesi yapabiliyor, veya eposta uygulamasında epostalara sert dokunarak postalarınıza hızla göz atabiliyorsunuz. Apple, 3D Touch işlevini kullanırken işlevi parmaklarınızla hissetmeniz için iPhoneun titreşim yeteneklerini de bir adım öteye taşımış. Yenilenen haptic feedback bileşeni, kullandığınız işleve göre parmağınıza 10 milisaniye veya 15 milisaniye gibi kısa geri bildirimler gönderebiliyor.

 

Share.

Leave A Reply