Whatsapp hakkında bilmeniz gereken 9 özellik

0

WhatsApp kuşkusuz son zamanların en popüler mesajlaşma uygulaması. Peki WhatsAppın tüm özelliklerine hakim misiniz?

Çoğu kullanıcının bilmediği 10 WhatsApp özelliği..

BİRDEN FAZLA WHATSAPP HESABI KULLANIN

Eğer çift sim karta sahip bir cihaz kullanıyorsanız ve iki hattınız için de WhatsApp Messenger’ı kullanmak istiyorsanız, Google Play üzerinde yer almakta olan SwitchMe uygulamasını kullanabilirsiniz.

WHATSAPPI SÜREKLİ BEDAVA KULLANIN

Eğer WhatsApp’ı ücretsiz olarak kullanmaya devam etmek istiyorsanız, öncelikle tüm verilerinizi yedekleyin, hesabınızı silin ve daha sonra yeni bir kullanıcıymış gibi WhatsAppı yeniden telefonunuza yükleyin.

WHATSAPPTA SİLİNEN MESAJLARI GERİ GETİRİN

Yanlışlıla silinen WhatsApp mesajları için de benzer bir yol izleyebilirsiniz. Zira WhatsAppı silip yeniden yüklediğinizde uygulama size eski konuşmaları geri getirmeyi isteyip istemediğinizi soruyor.

WHATSAPPI BİLGİSAYARINIZDA KULLANIN

Whatsapp’ı bilgisayarınızdan kullanmak için whatsAppın resmi web sayfasındaki QR kodunu akıllı telefonunuza okutmanız yeterli.

OTOMATİK VİDEO VE RESİM YÜKLEMEYİ DURDURUN

Uygulamadaki otomatik video ve resim yükleme işlemine son vermek için yapılması gerekenler ise şöyle: Ayarlar sekmesinin içinde bulunan Sohbet Ayarları menüsüne girin Medyayı Otomatik İndir seçeneğine tıklayın ve buradan tüm seçenekleri Yok olarak değiştirin.

SON GÖRÜLME TARİHİNİ KAPATIN

Son Görülme Özelliğini kapatmak için Ayarlar / Hesap / Gizlilik sekmesine giriş yapın ve buraada bulunan son görüntülenme seçeneğini kapatın.

WHATSAPPTA NUMARA DEĞİŞTİRME

WhatAppta bulunan numaranızı değiştirmek için Ayarlar / Hesap / Numarayı Değiştir sekmesine giriş sekmesine giriş yapmalısınız.

GRUP MESAJLARINI KAPATIN

Grup mesajlarından gelen bildirimleri kapatmak için mesaj kutusunun içinde yer alan grup bilgileri sekmesinden gelen mesajları sessize alabilirsiniz.

KİŞİLER İÇİN WHATSAPP KISAYOLU OLUŞTURMA

Bir kişiyi sık kullanılanlara eklemek için o mesajın üzerine basılı tutun ve “Sohbet Kısayolu Ekle” seçeneğine tıklayın.

Share.

Leave A Reply